VILNET LOGO
vilnet.eu - Internet Service Provider
FIRMA
INTERNET
Konta ftp-www-mail
Sieć lokalna i Pliki
Przyłączenie do sieci
Gwarancja i Pomoc
Bezpieczeństwo
Serwis komputerowy
TELEFON
TELEWIZJA
MONITORING
Sklep internetowy
Instalacje teleinf.
Przydatne linki
Nasza galeria
Kontakt i nr konta
 
 Aktualności
e-Faktury - Postanowiliśmy wprowadzić nowe udogodnienia dla klientów ...                           więcej »
 
 
Instalacje 5GHz również za 1zł dla opcji z użytkowaniem Naszego sprzętu                           więcej »
 
 
Kolejne zwiększenia prędkości i obniżki - 12x szybciej i 8x taniej!                           więcej »
 
  Reklama
Bądź Piękna z Oriflame - u nas możesz: zamówić kosmetyki i otrzymać aktualny katalog, bezpłatnie zbadać swoją cerę, nauczyć się profesjonalnego makijażu.
 
 Statystyki
            
 
 Anty Spam

  
  

 
  Tłumaczenia

Zmiana podatku VAT z 22% na 23% od 01.01.2011
22.10.2010 Posłowie złagodzili obowiązki telekomów związane z podwyżką VAT

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni, mimo konieczności podniesienia cen usług w związku ze wzrostem stawek podatku VAT, nie będą mieli obowiązku indywidualnego informowania abonentów o zmianach warunków umowy ani cennika usług - zakłada przegłosowana przez sejmową komisję finansów publicznych poprawka do projektu regulacji przewidującej zmianę niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej.

W przypadku usług telekomunikacyjnych zmiana cen jest regulowana odrębnymi przepisami. Z powodu okresowego podwyższenia stawki podatku od towarów i usług niezbędne jest dostosowanie szczególnych rozwiązań przewidzianych w ustawie - Prawo telekomunikacyjne do sytuacji, w której zmiana cen usług telekomunikacyjnych wynika wyłącznie ze zmiany stawki podatku, tj. okoliczności niezależnej od dostawcy usług.

W związku z przewidywaną zmianą wysokości stawki podatku VAT, przedsiębiorcy domagali się wyłączenia stosowania przepisów prawa telekomunikacyjnego obligujących operatorów do indywidualnego informowania abonentów o zmianach warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub cennika takich usług z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca. Zgodnie z tym postulatem, komisja finansów publicznych wprowadziła do ustawy przepis obligujący dostawcę publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych do podania tych informacji do publicznej wiadomości.

Zdaniem przedsiębiorców, koszty stosowania obecnych przepisów prawa telekomunikacyjnego byłyby niewspółmiernie wysokie do zakresu zmiany. Podwyższenie VAT o 1 pkt proc. nie będzie bowiem dla abonentów nadmiernie odczuwalne, natomiast koszt dotarcia do każdego abonenta z indywidualną informacją o podwyżce podatku oraz sporządzenie aneksów do milionów umów byłby ogromny. Koszty te ostatecznie musiałyby zostać przerzucone na abonenta lub pokryte z funduszy, które w normalnych okolicznościach byłyby przeznaczone na rozwój, w tym inwestycje i poprawę jakości usług.


Copyright © 2005-2019 FHU VILNET. All rights reserved. Google